Otwarcie Poradni

Data: 01.06.2020 r., godz. 12.56    1262
W poniedziałek 1 czerwca została uroczyście otwarta filia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zielonce z siedzibą w Ząbkach przy Batorego 62a.

Zadaniem poradni jest wsparcie psychologiczne, logopedyczne oraz pedagogiczne dzieci i młodzieży z Ząbek, których szacowana liczba wynosi ok. 10 tysięcy osób.
Otwarcie nowej poradni jest wynikiem dobrej współpracy władz samorządowych Ząbek na czele z Panią Burmistrz Małgorzatą Zyśk z władzami Powiatu Wołomińskiego.
Otwarcia poradni dokonali:
Poseł na Sejm RP Piotr Uściński
Adam Lubiak - Starosta Wołomiński
Cezary Wnuk - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego
Małgorzata Zyśk Burmistrz Miasta Ząbki
Robert Szydlik - Wicestarosta Wołomiński
Grzegorz Siwek - Członek Zarządu Powiatu Wołomińskiego -
Adam Łossan - Wiceprzewodniczący Komisji Dziedzictwa Narodowego, Kultury i Współpracy z Jednostkami Samorządu Terytorialnego
Sławomir Pisarczyk - Radny Powiatu Wołomińskiego
Patrycja Żołnierzak - Sekretarz Miasta Ząbki
Małgorzata Zawadyl - Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogiczna w Zielonce
Katarzyna Przeździecka - P.O. Kierownika Filii

Adam Lubiak - Starosta Wołomiński wyraził podziękowanie wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w utworzenie nowej filii poradni właśnie w Ząbkach, gdzie zapotrzebowanie na wsparcie dzieci i młodzieży jest niezwykle duże w związku z szybkim rozwojem miasta i wzrostem liczby mieszkańców.

Rozpoczęcie działalności placówki było możliwe dzięki podpisaniu porozumienia, które na początku maja zawarli Adam Lubiak - Starosta Wołomiński i Burmistrz Miasta Ząbki Małgorzata Zyśk w sprawie współfinansowania kosztów prowadzenia poradni. Następnie Robert Szydlik - Wicestarosta Wołomiński z członkiem zarządu powiatu Grzegorzem Siwkiem podpisali umowę najmu lokalu przy ul. Batorego 62a w Ząbkach, gdzie już od dzisiaj pracują pedagodzy i psychologowie służący pomocą dzieciom i młodzieży.

Więcej informacji na temat działalności placówki można uzyskać na stronie http://www.pppzielonka.pl/.