Wydarzenie

Data: 14.09.2020 r., godz. 08.35    1128
Uroczystość konsekracji kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Ostrówku
W dniu 13.09.2020 roku, w Ostrówku (gm. Klembów) miała miejsce wyjątkowa uroczystość konsekracji kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
Eucharystii i obrzędowi konsekracji przewodniczył J.E. Ks. Biskup Romuald Kamiński, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej. W liturgii uczestniczyli także licznie przybyli kapłani z wielu parafii. Podniosłej atmosferze towarzyszyła asysta chóru konkatedralnego. We Mszy Świętej uczestniczył Adam Lubiak - Starosta Wołomiński, Katarzyna Lubiak radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Kazimierz Rakowski - radny Powiatu Wołomińskiego, wójt Gminy Klembów Rafał Mathiak, parafianie i licznie zebrani goście.
Starosta Adam Lubiak w sposób szczególny podziękował ks. Prałatowi Henrykowi Drożdżowi - ówczesnemu proboszczowi parafii i zarazem budowniczemu kościoła za dar Sakramentów Świętych jakie otrzymał w tej parafii: Chrzest, I Komunia Świeta oraz Bierzmowanie. W podziękowaniu księdzu proboszczowi Marcinowi Łukasiewiczowi wręczył ikonę Matki Bożej Częstochowskiej.
To wielkie wydarzenie dla całego powiatu, potwierdza trwałość w społeczeństwie wartości Bóg, Honor i Ojczyzna oraz wierność tradycji przez wieki pielęgnowane w Narodzie Polskim.