Wyniki III Powiatowego Konkursu Ekologicznego

Data: 25.05.2018 r., godz. 15.00    1889
W dniu 22 maja 2018 r. - w Międzynarodowym Dniu Bioróżnorodności, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu wołomińskiego, wzięli udział w finale III Powiatowego Konkursu Ekologicznego.
Celem konkursu było m.in. podniesienie świadomości ekologicznej, budowanie postaw proekologicznych oraz poszerzenie wiedzy o środowisku przyrodniczym i ekologii, wśród dzieci, młodzieży i nauczycieli oraz podniesienie wiedzy o obszarach cennych przyrodniczo w powiecie wołomińskim.

W tym roku konkurs przebiegał w dwóch etapach: szkolnym i powiatowym. Do udziału w etapie szkolnym zgłosiło się 113 drużyn z 14 szkół funkcjonujących na terenie powiatu wołomińskiego. Każda drużyna miała też swojego opiekuna – nauczyciela.

Etap szkolny polegał na udzieleniu poprawnych odpowiedzi na pytania testowe dotyczące ochrony środowiska oraz przyrody powiatu wołomińskiego. Drużyny, które w I etapie zdobyły najwyższą ilość punktów, walczyły o zwycięstwo w Wołominie, odpowiadając na pytania etapu finałowego.
Komisja konkursowa, w skład której wchodzili pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Wołominie, oceniła finałowe odpowiedzi i wyłoniła laureatów.
W I kategorii wiekowej (uczniowie klas IV–V):
I miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Wołominie.
II miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Pomnika Zwycięstwa 1920 r. w Markach.
III miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wołominie.
Wyróżnienie - drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu. Nagrody pocieszenia - drużyna ze Szkoły Podstawowej w Czarnej.

W II kategorii wiekowej (uczniowie klas VI, VII i gimnazjów):
II miejsce - drużyna z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi w Radzyminie.
III miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej w Czarnej.
Wyróżnienie - drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce oraz drużyna z Gimnazjum nr 3 w Wołominie.
Nagrodzeni zostaną również opiekunowie ww. drużyn. Szkoły, z których zostały zgłoszone drużyny, które zajęły I miejsce w swoich kategoriach otrzymają sprzęt multimedialny. Wszystkim uczniom i nauczycielom gratulujemy wiedzy, wytrwałości i dziękujemy za efektywną pracę!

Zamieszczamy pytania z etapu powiatowego konkursu: I kategoria i II kategoria.