Zamknięcie 3 edycji programu „Chrzęsne – literackie serce Mazowsza”

Data: 13.12.2018 r., godz. 09.18    1354
11 grudnia uroczyście zamknęliśmy 3 edycję programu „Chrzęsne – literackie serce Mazowsza”. Do Pałacu w Chrzęsnem przybyli przedstawiciele organizatorów festiwalu i zaproszeni na ten wieczór goście.
Mazowiecki Instytut Kultury reprezentowała Dyrektor Beata Polaczyńska, Zastępca Dyrektora ds. artystycznych Izabela Bednarczyk oraz koordynatorka projektu Elżbieta Szymańska. Powiat Wołomiński reprezentował Wicestarosta Robert Szydlik.

Na ten wyjątkowy wieczór przygotowany został spektakl, który powstał z okazji Roku Zbigniewa Herberta, w 20 rocznice jego śmierci. O samym poecie - Mistrzu Słowa, miłośniku sztuki i podróży opowiedział pisarz i zastępca redaktora naczelnego „Zeszytów Literackich” - Marek Zagańczyk. Podczas spotkania odbył się również pokaz multimedialny prac inspirowanych twórczością Herberta autorstwa Natalii Padzińskiej, którą reprezentował prof. Krzysztof Olszewski z Wydziału Sztuki Mediów ASP.

Pałac w Chrzęsnem po raz kolejny miał przyjemność gościć wybitnego aktora Andrzeja Mastalerza, który przy akompaniamencie Piotra Tabakiernika zaprezentował nam prawdziwą duchową ucztę, jaką był spektakl poetycko-muzyczny „Kołatka”. Przedstawienie w mistrzowskiej interpretacji aktora - zarazem autora scenariusza i reżysera przyniosło publiczności wiele wzruszeń.