Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej w LO w Urlach

Data: 22.03.2019 r., godz. 18.15    2467
22 marca br. w Liceum Ogólnokształcącym im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach odbył się III Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. Współorganizatorem konkursu był Powiat Wołomiński, który reprezentował wicestarosta Robert Szydlik.
Dzisiejszy dzień w Liceum Ogólnokształcącym im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach był wyjątkowy. Gościem specjalnym wydarzenia na zaproszenie Pani dyrektor Marii Łopuskiej była wielka artystka Edyta Górniak. Młodzież ogromnie zestresowana gdy na widowni siedzi wielka gwiazda sceny muzycznej, która bacznie słucha występów młodzieży ze szkół powiatu wołomińskiego oraz innych powiatów.

Po wszystkich wstępach Jury w składzie: Halina Filemonowicz - reżyser, Magdalena Suchenek - Radna Powiatu Wołomińskiego, Piotr Borczyński - Przewodniczący Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Wołomińskiego, ppor. Robert Ostrowski z OSŻW w Mińsku Mazowieckim, Andrzej Zbyszyński – muzyk, animator kultury ogłosiło wyniki konkursu.

Fundatorami głównych nagród był Powiat Wołomiński – nagrody wręczali: wicestarosta Robert Szydlik oraz Przewodniczący Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki Powiatu Wołomińskiego Piotr Borczyński. Nagrody ufundował również poseł RP Piotr Uściński, który osobiście wręczał laureatom nagrody.

W kategorii szkół średnich Komisja wyłoniła zwycięzców:
I miejsce – Weronika Sawera z ZSP w Łochowie
II miejsce – Mateusz Kawalec z ZSO i Z w Ciechanowcu
III miejsce – Natalia Majerska ZSS w Zawidziu Kościelnym
Wyróżnienia: Patrycja Piłat z ZSS w Zawidziu Kościelnym; Aleksandra Zawadzka z ZS nr 3 w Wyszkowie
Nagroda Specjalna : Sebastian Wrześniewski z ZSS w Ostrówku
Nagroda Publiczności: Julia Bartoszek z LO im. Bitwy Warszawskiej w Urlach

W kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych Komisja wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Karolina Pióro SP im. Jana Pawła II w Tłuszczu
II miejsce – Oliwia Rutkowska PSP z Oddziałami Sportowymi nr 3 im. Karola Wojtyły w Kobyłce
III miejsce – Katarzyna Czajkowska SP im. Jana Pawła II w Tłuszczu oraz Michał Siuchta z SP w Jadowie
Wyróżnienia: Weronika Przybysz SP nr 1 w Jadowie; Patrycja Gawryś z ZS w Jasienicy
Nagroda Publiczności: Jakub Mazurowski ZSS w Zawidziu Kościelnym.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli:

Komendant Główny Żandarmerii Wojskowej

Marszałek Województwa Mazowieckiego

Mazowiecki Kurator Oświaty

Podziękowania dla sponsorów, którzy ufundowali nagrody.

Wszystkim laureatom, uczestnikom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!!!