FINAŁ IX POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „NIEPEŁNOSPRAWNI SĄ WŚRÓD NAS”

Data: 17.05.2019 r., godz. 11.53    1358
W dniu 15 maja 2019 r. odbył się uroczysty finał Powiatowego Konkursu Plastycznego „Niepełnosprawni są wśród nas”, który został zorganizowany po raz dziewiąty przez Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku, pod tytułem „Razem możemy więcej”. Współorganizatorem konkursu był Powiat Wołomiński.
Patronatem honorowym wydarzenie objęli Mazowiecki Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Burmistrz Wołomina, ponadto swojego patronatu udzielili Wójt Gminy Dąbrówka, Wójt Gminy Jadów, Wójt Gminy Klembów, Burmistrz Miasta Kobyłka, Burmistrz Miasta Marki, Wójt Gminy Poświętne, Burmistrz Radzymina, Wójt Gminy Strachówka, Burmistrz Tłuszcza, Burmistrz Miasta Ząbki, Burmistrz Miasta Zielonka. Na konkurs wpłynęły 262 prace spełniające kryteria konkursu z 30 szkół. Nagrodzono 73 uczniów.

Finał konkursu rozpoczął się o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej przedstawieniem pt. „Razem możemy więcej” w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Inscenizacja zwracała szczególną uwagę na wartości takie jak: przyjaźń, bezinteresowna pomoc, równość i tolerancja. Części oficjalnej przewodniczyła Dyrektor szkoły Sylwia Kielczyk, podczas której laureaci otrzymali m.in. z rąk Wicestarosty Wołomińskiego Roberta Szydlika nagrody, dyplomy, a ich opiekunowie podziękowanie w formie dyplomów.

Nagrody przyznano w czterech kategoriach: klasy 0, I, II i III. Za zajęcie I miejsca uczniowie otrzymali 4 nagrody (tablety), za zajęcie II miejsca 4 nagrody (bezprzewodowe słuchawki z bluetooth), za zajęcie III miejsca 4 nagrody (odtwarzacze mp4 oraz nośniki pamięci pendrive przekazane przez Burmistrz Wołomina ). Przyznano również wyróżnienia I, II i III stopnia w kategorii klasy 0, I, II i III. 16 wyróżnień I stopnia (zestawy malarskie ze sztalugą), 16 wyróżnień II stopnia (gry edukacyjno-ruchowe oraz zestawy kredek) i 16 wyróżnień III stopnia (drewniane walizki z przyborami do malowania i rysowania). Przyznano 13 wyróżnień dodatkowych (latawce). Dodatkowo każdy z nagrodzonych uczniów otrzymał ozdobny długopis. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali kolorowe masy plastyczne w pudełkach, jako nagrody pocieszenia. Nauczyciele, których uczniowie zostali nagrodzeni otrzymali dyplomy.