Obchody 100-lecia powstania Policji Państwowej w Powiecie Wołomińskim [relacja]

Data: 15.07.2019 r., godz. 18.00    1450
W ostatnią sobotę uczciliśmy 100-lecie powstania Policji Państwowej w Powiecie Wołomińskim. Oficjalne uroczystości oraz rodzinny piknik odbyły się na terenie Pałacu w Chrzęsnem.
Wśród przybyłych gości znaleźli się Jego Ekscelencja Biskup Marek Solarczyk, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Komendant Stołeczny Policji Nadinspektor Paweł Dobrodziej, radni Semiku Mazowieckiego, członkowie zarządu i radni Powiatu Wołomińskiego, wójtowie, burmistrzowie i radni gmin, przedstawiciele służb mundurowych i instytucji oraz licznie przybyli członkowie rodzin funkcjonariuszy Policji i mieszkańcy.

W trakcie uroczystości wręczone zostały m.in. odznaczenia państwowe, medale za zasługi dla Policji oraz akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Listy Gratulacyjne z okazji 100-lecia powstania Policji przesłali Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki oraz Minister Spraw Wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek.

- I tak jak wyrażamy wdzięczność poprzednim pokoleniom Policjantów, tak z głębi serca dziękujemy dzisiejszym Funkcjonariuszom, dziękujemy Szanownym Państwu za Waszą ofiarną służbę, za to, że zawsze możemy na Was liczyć, że Mieszkańcy Powiatu Wołomińskiego mogą czuć się bezpieczni, bo wiedzą, że chronicie nasze życie, zdrowie i mienie - powiedział w wystąpieniu okolicznościowym Starosta Adam Lubiak.

Medale okolicznościowe z okazji 100-lecia powstania Policji Państwowej w Powiecie Wołomińskim otrzymali z rąk Starosty Adama Lubiaka i Komendanta Powiatowego Policji Młodszego Inspektora dr Marka Ujazdy wytypowani funkcjonariusze policji oraz zaproszeni goście:

1. Jego Ekscelencja Biskup Marek Solarczyk
2. Poseł na sejm RP Piotr Uściński