Powiat Wołomiński we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego z Serocka zrealizował wakacyjne rejsy katamaranami ALBATROS

Data: 05.09.2019 r., godz. 11.00    1237
Stowarzyszenie na Rzecz Promocji i Rozwoju Zalewu Zegrzyńskiego z Serocka w ramach zawartej umowy z Powiatem Wołomińskim nr 181.2019 z dnia 07 maja 2019 r. na realizację zadania publicznego „Tramwaje wodne na pętli turystycznej wokół Jeziora Zegrzyńskiego” uruchomiło wakacyjne rejsy katamaranami ALBATROS.

W sierpniu odbyło się łącznie 230 rejsów po Bugu i Narwi, w tym:
- 11 rejsów na trasie Serock – Cupel – Kuligów;
- 11 na trasie Kuligów – Cupel – Serock;
- 44 rejsy na trasie Kuligów – Popowo;
- 44 na trasie Popowo – Kuligów;
- 55 rejsów na trasie Serock – Arciechów;
- 55 rejsów na trasie Arciechów – Serock.

Od 1 czerwca do 1 września 2019 roku dwa katamarany ALBATROS przewiozły łącznie ponad 1900 pasażerów, w tym blisko 800 na trasie Kuligów – Popowo – Kuligów oraz ponad 900 pasażerów na trasie Serock – Arciechów – Serock.

Podczas wszystkich rejsów pasażerowie otrzymywali mapy i przewodniki turystyczne pt. „Kraina Dolnego Bugu i Jeziora Zegrzyńskiego”, wydane przez Stowarzyszenie dzięki dofinansowaniu ze środków UE i Samorządu Województwa Mazowieckiego (2018-2019). Załogi katamaranów udzielały ponadto niezbędnych informacji o atrakcjach turystycznych leżących w pobliżu przystanków katamaranów. Ponadto zrealizowano 10 rejsów promocyjno – szkoleniowych po Jeziorze Zegrzyńskim katamaranami spełniających rolę Mobilnych Punktów Informacji Turystycznej Krainy Jeziora Zegrzyńskiego. Były to rejsy w ramach statutowej działalności stowarzyszenia – promocji atrakcji turystycznych powiatów wołomińskiego i legionowskiego.

W ramach działań promocyjnych Stowarzyszenie opracowało, wydało i rozwiesiło w pobliżu przystanków katamaranów 12 banerów informacyjnych z mapami tras i rozkładami rejsów, na których była informacja o dofinansowaniu przedsięwzięcia m.in. przez Powiat Wołomiński.

Organizacja i uruchomienie przeprawy katamaranami przez Bug i Narew była możliwa dzięki pomocy merytorycznej i finansowej władz Dąbrówki, Serocka i Radzymina oraz powiatu wołomińskiego i wyszkowskiego. Organizację projektu „Tramwajów wodnych na rowerowej pętli Jeziora Zegrzyńskiego„ dofinansował również Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Dzięki finansowemu wsparciu w/w samorządów koszt przeprawy (5 zł/1os.) dla mieszkańców naszego regionu oraz odwiedzających nas turystów był atrakcyjny zarówno turystycznie jak i finansowo.