Jesteś tutaj:

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Data: 08.10.2019 r., godz. 12.00    836
4 października w SPS im. Marii Konopnickiej w Radzyminie obchodzono Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ SPECJALNEJ IM. MARII KONOPNICKIEJ W RADZYMINIE

Piątek 4 października przebiegał w Szkole Podstawowej Specjalnej im. Marii Konopnickiej w Radzyminie pod znakiem spontanicznej radości i entuzjazmu. 
W tym dniu w Szkole obchodzono Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. 
Jest to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Akcja odbyła się w ramach uczestnictwa Szkoły w drugiej edycji konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas 1-3.

Koordynatorka akcji na terenie Szkoły, Pani Bogusława Proczka zaproponowała odczytanie opowiadania pt. Królestwo z książki Gang Słodziaków Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany.
 
Opowiadanie odczytał gość honorowy Pan Andrzej Michalik (myśliwy), który poświęcił prywatny czas i w dniu wolnym od własnej pracy zawodowej przyjechał do Szkoły w Radzyminie. Po odczytaniu opowiadania, ku radości wielu uczniów, Pan Andrzej poprowadził wykład dotyczący ochrony środowiska naturalnego. Rola i skutki odpadów pozostawianych przez człowieka w lesie, na każdym zrobiły ogromne wrażenie!

W trakcie prelekcji nie obyło się bez zastosowania wiedzy w praktyce, gdyż ktoś zostawił w słodziakowym lesie wykonanym z surowców wtórnych torbę z odpadami… Dzieci przez zabawę uczyły się dbania o środowisko naturalne poprzez odpowiednie segregowanie odpadów. Edukacja czytelnicza, ekologiczna, zajęcia praktyczne to jest to, co lubimy najbardziej. 

Cele, jakie postawiliśmy sobie: rozwijanie wśród uczniów wiedzy związanej z ponownym wykorzystaniem posegregowanych odpadów i zapobieganiem ich powstawaniu oraz wdrażanie do właściwego postępowania w ochronie środowiska zostały zrealizowane. To był dzień pełen wrażeń, pozytywnych emocji i dobrej zabawy.

Zapraszamy do Szkoły Podstawowej Specjalnej w Radzyminie! 
Zobacz, co działo się tego dnia u nas, podziwiaj dekorację i wystawę Słodziaków wykonanych z surowców wtórnych...