Jesteś tutaj:

Spotkanie z historią w Pałacu w Chrzęsnem

Data: 08.10.2019 r., godz. 15.00    422
W niedzielę 6 października w Pałacu w Chrzęsnem odbył się piknik historyczny "NIEDZIELA Z HISTORIĄ - Pamięci Walczącym o Niepodległość".
Uczestnicy wydarzenia mogli posłuchać muzyki w wykonaniu Michała Steciaka, Macieja Wróblewskiego, Anny Przybysz z zespołem TRIODEON, Norberta "Smoła" Smolińskiego z zespołu Contra Mundum, Bartasa Szymoniaka BeatRock i młodzieży pięknie wykonującej pieśni i piosenki patriotyczne. Koncertom towarzyszyły pokazy grup rekonstrukcyjnych, wystawa o tematyce niepodległościowej, stanowiska zręcznościowe oraz konkursy z nagrodami.

W wydarzeniu uczestniczył Senator RP Jan Żaryn, Adam Lubiak - Starosta Wołomiński, Robert Szydlik - Wicestarosta Wołomiński, Radna Sejmiku Mazowieckiego Katarzyna Lubiak, Radny Powiatu Wołomińskiego Piotr Borczyński - Przewodniczący Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki, młodzież ze szkół Powiatu Wołomińskiego m.in. z I LO PUL w Wołominie z Panem Jackiem Brzuszczyńskim, z Międzyszkolnego Klubu Żołnierzy Armii Krajowej z Radzymina z Panem Władysławem Kolatorskim oraz liczne grono mieszkańców i gości. Wydarzenie spotkało się z ciepłym przyjęciem przez młodzież, która mogła wziąć udział m.in. w specjalnie przygotowanej grze terenowej.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Starostę Wołomińskiego Adama Lubiaka oraz Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej. Współorganizatorami byli Pałac w Chrzęsnem i Fundacja Pomocy i Więzi Polskiej "KRESY RP". Partnerzy Fundacja Historii i Kultury Polskiej na Białorusi, Narodowe Centrum Kultury. Organizacja pikniku została dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu "Kultura - Interwencje 2019".