INAUGURACJA XIX DNI NAUKI W ZESPOLE SZKÓŁ IMIENIA PREZYDENTA IGNACEGO MOŚCICKIEGO W ZIELONCE

Data: 06.12.2019 r., godz. 14.00    1020
5 grudnia w Zespole Szkół w Zielonce rozpoczęły się już XIX Dni Nauki – Święto ku czci Patrona Szkoły – Prezydenta Ignacego Mościckiego.
Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Powiat Wołomiński a swoim Patronatem Dni Nauki objął Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Burmistrz Miasta Zielonka.
Na początku głos zabrała pani Dyrektor – Anna Nowińska - Mróz, następnie pan Wicestarosta Wołomiński – Robert Szydlik oraz pani Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury – Hanna Skrzypczak z Dyrektorem Szkoły wręczyli zdolnej młodzieży Mościckiego, oraz absolwentom, stypendia „Talent”. Była to naprawdę duża grupa, co cieszy i napawa dumą. Na uroczystość przyjęli zaproszenie także: matka chrzestna sztandaru – Pani Krystyna Wojda, Ksiądz Prałat Mieczysław Stefaniuk oraz Ksiądz Proboszcz Kazimierz Seta.
Wykład inauguracyjny wygłosiła pani profesor Hanna Krajewska a tematyka dotyczyła Mazurka Dąbrowskiego i hymnów krajów europejskich. W roli prelegenta wystąpił również Pan Wicestarosta – Robert Szydlik, który przybliżył Uczniom tematykę heraldyki – nauki zajmującej się badaniem rozwoju i znaczenia oraz zasadami kształtowania się herbów. Zgromadzeni w pierwszym dniu wykładów mieli okazję wysłuchać również: pana Jacka Gradusa „Prawdy i mity o wojnie polsko – bolszewickiej”, panią dr Alicję Święcicką „Objawienia Gietrzwałdzkie a współczesne Objawienia Maryjne”, pana dr Kazimierza Szałatę „Co to znaczy, że Afryka jest nadzieją świata”, panią dr Aldonę Piwko „Rośliny w tradycji muzułmańskiej – o kawie, tytoniu i narkomanii”, panią Annę Sierpińską „Zmiany klimatu”, a także wziąć udział w warsztatach teatralnych z panią Karoliną Lichocińską – aktorką Teatru Groteska z Krakowa.