Sprzęt dla Oddziału Neonatologicznego

Data: 28.01.2020 r., godz. 14.45    1261
Specjalistyczny sprzęt dla Oddziału Neonatologicznego Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie.
Adam Lubiak - Starosta Wołomiński przekazał w dniu 28.01.2020 r., protokolarnie specjalistyczny sprzęt dla Oddziału Neonatologicznego Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie, który został zakupiony dzięki wsparciu Fundacji PZU:

Infant Flow - aparat służący do nieinwazyjnego wsparcia oddechowego zarówno u wcześniaków jak i u noworodków donoszonych;
Pulsoksymetry (4 szt.) do monitorowania podstawowych parametrów życiowych u noworodka;
Bilirubinometry (2 szt.) aparat służący do nieinwazyjnego, przezskórnego pomiaru poziomu bilirubiny we krwi.

- Dziękuję Fundacji PZU za pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku oraz pracownikom Wydziału Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej, którzy profesjonalnie przygotowali dokumentację i sprawnie przeprowadzili przetarg - mówi Starosta Adam Lubiak, który osobiście zaangażował się w pozyskanie środków na zakup sprzętu.

Nowe urządzenia zapewnią bardziej zaawansowaną opiekę dla noworodków, stały monitoring funkcji życiowych dzieci, nieinwazyjne wspomaganie funkcji życiowych u wcześniaków i innych dzieci z problemami (wspomaganie oddechu), dokonywanie badań wartości bilirubiny w prosty sposób; nieinwazyjny pomiar wysycenia krwi tlenem, nieinwazyjną rejestrację częstotliwości pracy serca.