Jesteś tutaj:

Informator o szkołach ponadgimnazjalnych

5679
Drodzy uczniowie klas trzecich gimnazjów!

Przed Wami następny etap edukacji. Już wkrótce zmierzycie się z kolejnym wyzwaniem, jakim jest wybór odpowiedniej szkoły.

Mamy nadzieję, że przygotowany specjalnie dla Was informator pomoże w dokonaniu świadomego wyboru.

Na łamach publikacji znajdziecie bogatą i atrakcyjną ofertę edukacyjną prezentowaną przez szkoły prowadzone przez Powiat Wołomiński. Zauważycie, że to placówki o wieloletniej tradycji, przyjazne i otwarte na inicjatywy uczniów. Szkoły posiadają nowoczesną bazę dydaktyczną i lokalową, zatrudniają wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która w sposób profesjonalny przygotowuje młodych ludzi do aktywnego zdobywania wiedzy oraz doskonalenia umiejętności. Szkoły powiatowe oferują przede wszystkim wiele ciekawych i nowoczesnych kierunków kształcenia organizowanych we współpracy z prestiżowymi uczelniami wyższymi. Stwarzają także ogromne możliwości rozwijania Waszych zainteresowań i pasji, poprzez uczestnictwo w różnorodnych zajęciach pozalekcyjnych oraz pozaszkolnych.

Dbając o pełne i solidne wykształcenie uczniów, nasze szkoły współpracują z młodzieżą krajów Unii Europejskiej, realizują programy edukacyjne finansowane ze środków unijnych, w tym staże i praktyki zawodowe poza granicami kraju

Dla najzdolniejszych prowadzimy program stypendialny.

Przyszłym uczniom naszych szkół gratulujemy dobrego wyboru i życzymy wielu sukcesów.

Starosta Wołomiński
Kazimierz Rakowski