Marsz dla Życia i Rodziny (Piknik Powiatowy przy kościele MB Częstochowskiej w Wołominie)

1611
Czas trwania wydarzenia: od: 24.06.2018 r., godz. 13.00 do: 24.06.2018 r., godz. 20.00

Powiat Wołomiński

Fundacja im. ks. I.Skorupki w Duczkach
ul. Willowa 8, 05-200 Wołomin

W niedzielę, 24 czerwca 2018 roku, odbędzie się już po raz szósty w Wołominie Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz promuje wartości rodzinne i szacunek dla każdego życia ludzkiego pod hasłem „Polska rodziną silna!”. Chcemy wyrazić wdzięczność Bogu za każde ludzkie życie, za każdą rodzinę oraz wolność i niepodległość w 100. rocznicę jej odzyskania.
Chcielibyśmy, aby w tym roku Marsz połączył wszystkie wołomińskie parafie. Przebieg wydarzenia:
• godz.13.00 – dwie Msze Święte – jedna w kościele pw. MB Królowej Polski i druga w kościele pw. św. Józefa Robotnika;
• godz. 14.00 – uformowanie dwóch Marszy z dwóch parafii i przejście ulicami Wołomina do Placu 3 Maja; złożenie wianków pod pomnikiem Jana Pawła II – Patrona Rodzin; przejście do kościoła MB Częstochowskiej;
• godz. 15.00 – wręczenie tytułów Ambasadorów Rodziny i rozpoczęcie Pikniku Rodzinnego w ogrodzie przy kościele MB Częstochowskiej.
Gość specjalny – ks. Marek Dziewiecki, doktor psychologii, autor książek o wychowaniu, dojrzewaniu do małżeństwa i założenia rodziny;
• Wystawa z okazji 100. rocznicy Niepodległości Polski „Bitwa Warszawska 1920”.

W czasie pikniku biesiada dla wszystkich i dużo atrakcji dla dzieci.