Wystawa jubileuszowa malarstwa ELŻBIETY RĄCZKI

1366
Czas trwania wydarzenia: od: 02.12.2018 r., godz. 15.00 do: 02.12.2018 r., godz. 16.00

Pałac w Chrzęsnem
ul. Pałacowa 1, Chrzęsne
05-240 Tłuszcz
www.palacwchrzesnem.pl

Powiat Wołomiński

Pałac w Chrzęsnem

Elżbieta Rączka - artysta plastyk i mieszkanka Wołomina - uprawia malarstwo sztalugowe olejne oraz malarstwo wykorzystujące technikę suchej pasteli, maluje również na szkle i tkaninach oraz wykonuje freski naścienne. Jest autorką ilustracji do książek i programów komputerowych. Tematami jej prac są: postacie, kwiaty, pejzaże i martwa natura. Artystka tworzy też prace o tematyce historycznej i dokumentalnej.
Prace jej autorstwa znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą: we Francji, w Holandii, Niemczech i USA. Jest członkiem Zarządu Związku Artystów Plastyków Oddział Mazowiecki z siedzibą w Górze Kalwarii. Należy do Ludowego Towarzystwa Naukowo-Kulturalnego przy Muzeum Historii Ruchu Ludowego w Warszawie oraz do Stowarzyszenia Marynistów Polskich Oddział Mazowiecki w Warszawie. Obrazy Elżbiety Rączki wystawiane były na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Niektóre z nich w: Londynie, Warszawie (m.in. w: PKiN, Sejmie, Ogrodzie Botanicznym – Fangorówce, Galerii Bródno, Galerii Stare Miasto, Muzeum Historycznym Polskiego Ruchu Ludowego, Muzeum Niepodległości, Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej), Szczecinie, Radomiu, Brennej, Wołominie, Międzyzdrojach, Poznaniu, Raciborzu, Rzeszowie, Darłowie, Skorzęcinie, Sapowicach, Skokach, Górze Kalwarii, Białogardzie, Wiśle, Tolkmicku, Piastowie, Kuligowie, Ząbkach, Urlach i Jadowie.
W roku 2007 Elżbieta Rączka otrzymała Medal Błękitnego Gryfa za szczególny wkład w rozwój oraz upowszechnianie kultury i sztuki na terenie województwa zachodniopomorskiego, a w 2010 r. wyróżnienie za rozwój kultury i sztuki województwa śląskiego.
Przez ponad dwadzieścia lat pracowała z dziećmi i młodzieżą, ucząc ich historii sztuki oraz swobodnego tworzenia w różnych technikach artystycznych. Młodzi twórcy brali udział w konkursach plastycznych i zdobywali liczne nagrody.
Wstęp wolny. Zapraszamy!