Wersja archiwalna strony

Jesteś tutaj:

KONCERT PRZEDSYLWESTROWY w Pałacu w Chrzęsnem

1625
Czas trwania wydarzenia: od: 29.12.2018 r., godz. 16.00 do: 29.12.2018 r., godz. 18.00

Pałac w Chrzęsnem
ul. Pałacowa 1, Chrzęsne
05-240 Tłuszcz
tel.: 29 757 29 50
www.palacwchrzesnem.pl

Powiat Wołomiński

Pałac w Chrzęsnem

W programie: najpiękniejsze arie operetkowe i musicalowe oraz popularne przeboje w wykonaniu Magdaleny Idzik. Przy fortepianie Artur Jaroń.

Magdalena Idzik - mezzosopran. Naukę śpiewu rozpoczęła pod kierunkiem Zofii Zamojskiej w Kielcach. Kontynuowała ją na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego Małgorzaty Marczewskiej. Na scenie operowej zadebiutowała w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w spektaklu "Śpiewnik domowy" Moniuszki (1995). W 2007 r. wykonała partię Zosi w "Zabobonie, czyli Krakowiakach i góralach" Kurpińskiego, a w 2008 r. partię tytułową w "Magicznym Dormiku" Ptaszyńskiej. W repertuarze artystki znajdują się partie z następujących oper: "Straszny dwór" Moniuszki (Jadwiga), "Janek" Żeleńskiego (Marynka), "Jaś i Małgosia" Humperdincka (Jaś), "Wesele Figara" Mozarta (Cherubin), "Madame Butterfly" Pucciniego (Kate), "Dama Pikowa" Czajkowskiego (Guwernantka), "Czarodziejski flet" oraz „W krainie czarodziejskiego fletu” Mozarta (II Dama).
Śpiewa także partię Hodel w musicalu "Skrzypek na dachu". Ważnym wydarzeniem w karierze śpiewaczki był udział w wykonaniu "Requiem" Mozarta na uroczystym koncercie dla królowej belgijskiej Fabioli, zorganizowanym w piątą rocznicę śmierci króla Boudouina. Magdalena Idzik współpracuje z Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie oraz z filharmoniami w całym kraju, wykonując partie oratoryjno-kantatowe i muzykę kameralną. Od 1998 r. artystka współpracuje z tenorem Wiesławem Ochmanem, koncertując w Polsce i poza jej granicami. Wzięła udział w koncercie galowym z Andreą Bocellim w łódzkim Teatrze Wielkim. Otrzymała stypendium Promocji Talentu przyznawane przez Fundację Ewy Czeszejko-Sochackiej.

Artur Jaroń - ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie fortepianu profesor Ireny Sijałowej-Vogel, a także studia podyplomowe w Konserwatorium Odesskim w klasie profesora Anatolija Kardaszewa. Odbył kursy mistrzo­wskie pod kierunkiem profesor Wiery Gornostajewej i Güntera Ludwiga. Prowadzi bogatą działalność artystyczną jako solista i kameralista. Występował z większością polskich orkiestr na czele z Sinfonią Varsovią, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie. Współpracował z gronem wybitnych polskich dyrygentów, by wspomnieć nazwiska Jerzego Maksymiuka, Jerzego Salwarowskiego, Marka Pijarowskiego, Agnieszki Duczmal, Tadeusza Wojciechowskiego. Jako kameralista współpracował m.in. z Teresą Żylis-Gara, Małgorzatą Walewską, Wiesławem Ochmanem, Adamem Zdunikowskim, Gwendolyn Bradley i Stefanią Toczyską. Stale współpracuje ze skrzypaczką Ludmiłą Worobec-Witek. W 2005 r. Ma w swym dorobku pięć płyt CD z muzyką solową i kameralną. Wśród dokonanych przez Artura Jaronia nagrań jest wyjątkowy rarytas, rzadko wykonywany i nagrywany Koncert na fortepian i skrzypce F. Mendelssohna-Bartholdy’ego. Od 21 lat jest dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju oraz prowadzi autorską imprezę cykliczną Salon Muzyki Kameralnej w Kielcach. Za działalność artystyczną i organizatorską otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in. nagrodę Wojewody Kieleckiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Nagrodę Miasta Kielc, statuetki Lidera Regionu w dziedzinie kultury, Złotego Emeryka. Za pracę pedagogiczną odznaczony medalem Komisji Edukacji Narodowej. Odznaczony również Brązowym Krzyżem Zasługi. Pełni funkcję dyrektora Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. Jest inicjatorem Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Wokalistów im. Krystyny Jamroz, Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. M. Moszkowskiego w Kielcach, Ogólnopolskiego Festiwalu Skrzypcowego oraz Ogólnopolskiego Festiwalu i Konkursu Gitara Viva. Był jurorem w konkursach pianistycznych: A.M.A. Calabria we Włoszech, Aquaviva della Fonte, M. Moszkowskiego w Kielcach, T. Leszetyckiego w Łańcucie.

Wstęp wolny.