42. Konkurs Recytatorski Warszawska Syrenka (etap powiatowy)

2121
Czas trwania wydarzenia: od: 26.03.2019 r., godz. 10.00 do: 26.03.2019 r., godz. 18.00
Starosta Wołomiński i Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce zapraszają do udziału 42. Konkursie Recytatorskim Warszawska Syrenka

Celem konkursu jest ujawnianie młodych talentów recytatorskich i pobudzenie aktywności artystycznej, popularyzacja literatury, kształtowanie nawyku czytania i ożywienie kontaktu z poezją. Konkurs organizowany przez Mazowiecki Instytut Kultury ma rangę wojewódzką. Co roku w eliminacjach bierze udział kilka tysięcy dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego. Już 26 marca wyłonimy reprezentantów powiatu wołomińskiego. Na scenie OKiS w Zielonce dzieci i młodzież zaprezentują się przed koleżankami i kolegami z innych gmin i przed konkursowym jury.
Zapraszamy szkoły i ośrodki kultury powiatu wołomińskiego do przeprowadzenia eliminacji i konkursów na etapach gminnych. Z laureatami spotkamy się na etapie powiatowym dnia 26 marca 2019 w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce.

Na karty zgłoszeń OKiS w Zielonce czeka do dnia 20 marca.
Powiat Wołomiński jest fundatorem nagród powiatowego etapu konkursu.