Pieśni Wielkopostne w aranżacji jazzowej

1375
Czas trwania wydarzenia: od: 04.04.2019 r., godz. 18.00 do: 04.04.2019 r., godz. 20.00

05-200 Wołomin, ul. Orwida 20

Powiatowe Centrum Dziedzictwa i Twórczości (FABRYCZKA)

Starosta Wołomiński Adam Lubiak zaprasza wszystkich mieszkańców powiatu wołomińskiego na niezwykłe wydarzenie. Dziś, o godz. 18.00, w powiatowej Fabryczce w Wołominie odbędzie się koncert pn. "Pieśni Wielkopostne - improwizacje na temat pieśni pasyjnych".

Przedsięwzięcie jest propozycją zatrzymania się nad bogactwem wielkopostnych tradycyjnych pieśni kościelnych, które zyskały nowe, uwspółcześnione aranżacje. Projekt wykonywany będzie w obsadzie solistki oraz kwintetu jazzowego natomiast prologi słowne mają wprowadzać słuchacza w nowe treści oraz nieść intelektualne uzupełnienie widowiska dzięki czemu jego odbiór ma szansę być jeszcze pełniejszym. Koncert utrzymany będzie w konwencji muzyki jazzowej i improwizowanej lecz zachowując powagę dla sakralnej formy.

W programie znajdują się pieśni takie jak: "Odszedł Pasterz Nasz", "Bądź mi Litościw" czy "Ach, Mój Jezu". Utwory poddane zostały twórczemu procesowi rearanżacji z zachowaniem sakralnego charakteru pieśni. Ich powszechny charakter sprawia, że słuchacze w naturalny sposób zaproszeni są do wspólnego, aktywnego uczestnictwa w widowisku.