"Majowe Kwiecie" w Jadowie

Data: 01.06.2018 r., godz. 15.00    2047
W dniu 26 maja odbył się II Jadowski Festiwal Pieśni Maryjnej "Majowe Kwiecie". W tym roku, ze względu na pogodę, przesłuchania zostały przeniesione na salę widowiskową Gminnego Ośrodka Kultury w Jadowie.
Organizatorami festiwalu byli: Powiat Wołomiński, Gmina Jadów, Parafia Św. Jakuba Apostoła w Jadowie, LGD Równiny Wołomińskiej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jadowie.
Występujących oceniała komisja w składzie: Sylwia Banasik – aktorka i piosenkarka, Paweł Izdebski – muzyk, piosenkarz, Małgorzata Wdziekońska – instruktor CKSiR w Tłuszczu.
Po wysłuchaniu 21 solistów i 6 zespołów jury postanowiło przyznać następujące nagrody:
  • W kategorii Soliści do lat 15:
1. miejsce: Patrycja Grabowska - SP Zagościniec,
2. miejsce: Michał Siuchta – GOK Jadów
3. miejsce: Weronika Przybysz – GOK Jadów i Julia Górska - SP nr 1 Marki
wyróżnienia: Wiktoria Kanciała - SP Zagościniec, Roksana Święcicka - SP Zagościniec
  • W kategorii Zespoły do lat 15 :
wyróżnienie: Laura Stańczak i Aleksandra Gmur – SP Zagościniec
  • W kategorii Soliści powyżej 15 lat i dorośli:
3. miejsce: Zuzanna Bomze – Michałowice
wyróżnienie: Małgorzata Dołowa z zespołu „Ale Babki”
  • W kategorii Zespoły powyżej 15 lat i dorośli:
1. miejsce: Duet Alizet - Michałowice
wyróżnienie: Zespół Tańca i Pieśni „Sława” z Zabrodzia

Dyplomy, statuetki oraz nagrody pieniężne wręczyli: Dariusz Kokoszka - Wójt Gminy Jadów, ks. Bogdan Lewiński - proboszcz parafii Św. Jakuba Apostoła w Jadowie, Rafał Rozpara - Prezes LGD Równiny Wołomińskiej, Łukasz Wójcik - Dyr. GOK Jadów oraz członkowie jury. Pamiątkowe statuetki wykonał p. Roman Kuzelyak.