Zakończył się 11. Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku
- Koncerty Mistrzów

Data: 05.10.2018 r., godz. 11.00    1386
W dniach 23.09-2.10.2018 r. odbył się 11.Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku - Koncerty Mistrzów. Zadanie było dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, współfinansowane ze środków Powiatu Wołomińskiego, pod patronatem Burmistrza Miasta Kobyłka.
Odbyło się 6 koncertów w międzynarodowej obsadzie. Wystąpili artyści z Polski, Włoch i Chin. Koncerty odbywały się przy pełnej widowni i kończyły owacjami na stojąco.
Zaprezentowano bardzo zróżnicowany repertuar muzyczny. Począwszy od wirtuozowskich utworów Romantycznej Europy na flet w wykonaniu jednego z najlepszych flecistów świata Łukasza Długosza, poprzez wykonania Chopina na historycznym fortepianie Broadwood z 1846 r., następnie prawykonanie światowe 7 Preludiów Jana Wachowskiego podczas koncertu DEBIUTY 2018, znakomite na najwyższym światowym poziomie interpretacji utwory impresjonistów w wykonaniu Nazareno Ferruggio, koncert autorski Anny Szarek Muzyka bez granic na który przybyło ponad 1000 osób, aż po recital gwiazdy z pogranicza klasyki i jazzu - Leszka Możdżera.
Tak szeroka propozycja artystyczna przyniosła muzyczną radość kilku tysiącom mieszkańców powiatu.

Anna Szarek
Prezes Zarządu Fundacji Perła Baroku