Lokomotywa jak nowa!

Data: 07.11.2018 r., godz. 16.00    1632
We środę 7 listopada br. przy udziale przedstawicieli Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków dokonano odbioru technicznego remontu zabytkowej lokomotywy usytuowanej na terenie Zespołu Szkół w Tłuszczu.
Remont doszedł do skutku dzięki zaangażowaniu i wieloletniej pracy wielu osób: inicjatorów, czyli radnych kadencji 2010-2014: Mariusza Dembińskiego, Janusza Czarnogórskiego i Sławomira Klocka, ówczesnego wicestarosty Konrada Rytla oraz pracowników Starostwa (w szczególności Henryki Michalczewskiej) obecnego Zarządu Powiatu i Grażyny Marszał, dyrektor ZS w Tłuszczu.

Po pokonaniu wielu trudności, m.in. spełnieniu warunków i uzyskaniu stosownych zgód Konserwatora Zabytków oraz znalezieniem wykonawcy, który podejmie się renowacji za rozsądne pieniądze sprawę remontu doprowadziliśmy do szczęśliwego finału. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie! - powiedział podczas obioru prac Adam Łossan, wicestarosta wołomiński.