Powiatowe spotkanie wigilijne

Data: 19.12.2018 r., godz. 12.00    1613
Spotkanie opłatkowe, zorganizowane przez starostę wołomińskiego Adama Lubiaka i przewodniczącego rady powiatu Roberta Perkowskiego, zgromadziło przedstawicieli wielu środowisk ze wszystkich gmin naszego powiatu. Piękna polska tradycja łamania się opłatkiem jednoczy i wzmacnia więzi. Najlepsze życzenia przedstawicielom wszystkich instytucji i środowisk złożył ks. dziekan Zygmunt Podstawka oraz powiatowi samorządowcy.

Powiatową wigilię rozpoczęły Jasełka w wykonaniu uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Radzyminie. Przedstawienie miało nietypowy scenariusz. Świętą Rodzinę zgodnie z tradycją jako pierwsi odwiedzili pastuszkowie, następnie trzej królowie. Kolejne osoby składające hołd nowonarodzonemu Zbawicielowi wzbudziły większe zaskoczenie publiczności. Były to postacie związane z ważnymi wydarzeniami w historii Polski: św. Wojciech, hetman Czarniecki, ksiądz Skorupka, oficer z Katynia, bohaterowie Powstania Warszawskiego czy Ojciec Święty Jan Paweł II.
Powiatowe Jasełka „z historią w tle” były ciekawym zakończeniem obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości w powiecie wołomińskim. Uczniowie radzymińskiej szkoły stanęli na wysokości zadania i swoją grą oraz śpiewem zachwycili publiczność. Po występie starosta serdecznie podziękował dyrektor liceum Urszuli Zimińskiej, nauczycielkom Ewie Całce oraz Agnieszce Strojewskiej oraz uczniom, za przygotowanie Jasełek.