Spektakl poetycko-muzyczny pt. "Rozmowa z Norwidem"

Data: 20.11.2019 r., godz. 15.45    1291
Spektakl poetycko-muzyczny pt." "Rozmowa z Norwidem", przygotowana w ramach Teatru Młodych "Norwidowcy" z LO im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie.
W Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości "Fabryczka", mieszczącym się przy ul. Orwida 20 w Wołominie, odbył się spektakl poetycko-muzyczny pt." "Rozmowa z Norwidem", który przygotowała młodzież wraz z nauczycielami z LO im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie, panią - Agnieszką Strojecką, Marią Różycką, Magdaleną Krysiak i Ewą Całka, w ramach Teatru Młodych "Norwidowcy". W tym roku młodzież, która wystąpiła w spektaklu osiągnęła wielki sukces w Ogólnopolskim Konkursie poetyckim „Bliżej Norwida”, organizowanym przez XXIV Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Warszawie, zajmując w kategorii recytacja poezji Norwida - II miejsce, które zajął Cezary Polak, III miejsce - Jacek Borkowski, a wyróżnienia otrzymały: Paulina Borowiec i Maciej Pałdyn, zaś w kategorii - poezja śpiewana II miejsce wywalczyła Aleksandra Bąk przy akompaniamencie brata, Karola. Występ w "Fabryczce", był na bardzo wysokim poziomie wokalnym. Pasja i zaangażowanie przekłada się na pracę całego zespołu, który wspiera dyrektor Liceum, pani Aldona Torenc i wicedyrektor Anna Romaszko. Licznie zgromadzona publiczność dziękowała uczestnikom występu owacjami na stojąco. Powiat Wołomiński w podziękowaniu ufundował dla uczestników pamiątkowe książki z dedykacją od Starosty Wołomińskiego - Adama Lubiaka.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w spektaklu.