Sołtysiada

1659
Czas trwania wydarzenia: od: 12.05.2018 r., godz. 12.00 do: 12.05.2018 r., godz. 18.00

Powiat Wołomiński

Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu

W sobotę, 12 maja 2018 roku, po raz pierwszy w Gminie Tłuszcz odbędzie się turniej sołectw pod nazwą „Sołtysiada”. Gospodarzem imprezy będzie sołectwo Jarzębia Łąka, które w zeszłym roku otrzymało zaszczytny tytuł Najaktywniejszego Sołectwa Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Organizatorami „Sołtysiady” są Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, Burmistrz Tłuszcza oraz sołectwo Jarzębia Łąka, a współorganizatorem jest Powiat Wołomiński.
Skąd pomysł na Sołtysiadę? Otóż impreza ta z pewnością będzie doskonałą okazją do zabawy i rozrywki oraz, przede wszystkim, do integracji mieszkańców poszczególnych miejscowości. Podczas imprezy każde z sołectw z terenu Gminy Tłuszcz będzie miało okazję zaprezentować swoje osiągnięcia oraz wziąć udział w przygotowanych specjalnie na tę okazję konkurencjach, grach i zabawach (np. tradycyjnym przeciąganiu liny, ubijaniu piany, rzucaniu kaloszem w pachołki, obieraniu ziemniaków na czas, turnieju w piłkę nożną).
W programie imprezy znajdą się również występy lokalnych artystów oraz wspólne biesiadowanie. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych uczestników imprezy.