I Bieg Patrolowy Pamięci Halinki Brzuszczyńskiej pseudonim „Mała”

1308
Czas trwania wydarzenia: od: 28.09.2018 r., godz. 09.00 do: 28.09.2018 r., godz. 14.00

Powiat Wołomiński

I Liceum Ogólnokształcące PUL w Wołominie
ul. Legionów 85, 05-200 Wołomin

Strona internetowa szkoły: http://www.pulliceum.edu.pl

I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej oraz rodzina poległej Sanitariuszki Halinki Brzuszczyńskiej zapraszają 28 września 2018 r. na I Bieg Patrolowy Pamięci Halinki Brzuszczyńskiej pseudonim „Mała”.
Organizatorzy zamierzają tym sportowo-patriotycznym wydarzeniem uczcić pamięć rodowitej wołominianki i wielkiej bohaterki. Piętnastoletnia sanitariuszka zginęła wraz z trzema towarzyszami z rąk niemieckich żandarmów 20 lipca 1944 roku w Majdanie podczas próby niesienia pomocy rannemu koledze. Swoje młode życie poświęciła w imię wielkich ideałów: patriotyzmu, koleżeństwa i miłości bliźniego.
Bieg rozpocznie uroczysta zbiórka i Apel Poległych przy Mogile Poległych pod Majdanem na wołomińskim cmentarzu. Następnie czteroosobowe zespoły pokonają ośmiokilometrowy dystans – parkingu Cmentarzu w Wołominie do Strzelnicy „Torstar” w Wołominie. Na trasie patrole wykonają pięć zadań sprawnościowych i specjalistycznych z zakresu pomocy sanitarnej na polu walki. Zakończenie uroczystości, nagrodzenie zwycięskich drużyn i indywidualnych zawodników oraz rozdanie pamiątkowych medali odbędzie się pobliżu wołomińskiego parku linowego „Torstar”.
Patronat honorowy nad biegiem objął Starosta Wołomiński Kazimierz Rakowski.